חברים כותבים / Stories

-
(10)
(10) קליה- חברת ילדות של רחלה
Wed, 6 May 2015 07:09:07 +0000
email

לשלומית,אברהם ויואב היקרים ובני משפחת ליכטר היקרים מצרפים מספר תמונות מאלבום הילדות שלי.תמונות שהציפו בי זכרונות מתוקים מהחברות עם רחלה ויואב מהשכונה איתכם...... אמנם רחלה ואני לא היינו בקשר שנים רבות,אבל בביקור שלנו בלוס אנג'לס ב-2002 נוצר בינינו קשר חדש ונפגשנו. הייתה לנו פגישה נעימה,העלנו זיכרונות מהשכונה,עדכנו אחת את השנייה בעקר מדברים שעברנו מאז.... תכננו להפגש שוב בקרוב לקראת חזרתנו ארצה,ומשום מה ומסיבות אחרות כל זה לא יצא לפעול. הזדעזעתי לשמוע מזאביק,אחי על התאונה ועל לכתה של רחלה בטרם עת. כואבת איתכם ומחבקת אותכם בצערכם הגדול. קליה –חברה מילדות של רחלה.(9) Raquel G
Sun, 22 March 2015 13:01:22 +0000
email

Raquel March 6, 2015 at 9:20 pm - Permalink - Reply


Rachela, Thinking of you every day. I am so lucky to be a part of the Gorodenzik/Lichter family. Meeting you and your mishpacha has been the most special event that has ever happend in my life. Today, Yonatan and I continue to fill our home with your essence. When we light candles for shabbat dinner this evening, we will say an extra bracha for your neshama. We love you and miss you.

Raquel G.
(8) Tamar Rockman
Sun, 22 March 2015 11:32:31 +0000
emailTamar Rockman
Tamar Rockman March 7, 2015 at 8:06 am - Permalink - Reply


My Dear Rachella – I met you on a beautiful Sunday, 28 years ago.

You were pregnant with your first child. I knew right away that this was the beginning of a wonderful, long, friendship with you. And, it has been… In fact, in your own, unique way, you made each one of us in this room feel that we were your very best friend. You gave your heart to each of us – – and we all loved you in return.

—————

You had a GIFT of organizing each of your days off in a way that allowed you to please each one of your friends. You were the first one to call me almost every morning. And on each of those calls, when I asked you what you had planned for the day, you would always give me the same, one word answer….

“SIDURIM” ……. “ERRANDS”

And later in the day, when you found time to meet up with me… which you almost always did….and you told me about your day…I discovered that these ERRANDS were, in fact, MITZVOT……. BLESSINGS …..that you did to help your friends……each and every one of them. — And on the days that you were working, you created magnificent jewelry,… reflections of your warm, glowing nature… that BEAUTIFIED women all over the world. —-

In your own special, quiet way, you always made me feel that my thoughts and opinions were important to you. You confided in me and always showed the highest respect for my feelings. I trusted you … and you NEVER ONCE…were unworthy of the trust that I placed in you. These qualities – YOUR QUALITIES – define the exceptional person and friend that you have been to me and to all of us. ……And the beautiful person that you are lives on in the hearts and character of your 3 beautiful children.

We love you— always—and forever.(7) ליכטר אברהם
Thu, 19 March 2015 08:56:51 +0000
email

Comment:
Comment:
טובי ואני קראנו את דבריך לכבוד יום הולדת רחלה באתר של רחלה.העברית שלי אינה טובה מספיק כדי לבטא כראוי לך מה אנו מרגישים כלפי רחלה. אבל אני מקווה שאנחנו יכולים להגיד לך באנגלית איך אנחנו מרגישים.
נפגשנו עם רחלה פיזית רק פעם אחת, בערב בברוקלין כחודשיים לפני התאונה. שנינו זוכרים ושמנו לב איך היא הייתה חמה, וראינו את האהבה הברורה ליונתן ודניאל (וליאת לא הייתה איתנו אז). ואז אח"כ קרה האסון- ואיבדנו אותה, ולמרבה הצער ראיתי את הכאב הגדול שיונתן חווה אבל איכשהו " הנשמה" של רחלה, יחד עם התמיכה המדהימה והאהבה שקבל יונתן ממשפחתו, אמיר, הבנות, וכל המשפחה שלך, עשתה אותו חזק ומסוגל ללכת קדימה בחיים.
אבל כל זה לא מקל על הכאב של אובדן הבת שלך היקרה. טובי ואני מקווים שתוכל להתנחם בידיעה שאנחנו אוהבים את יונתן מאוד. ככל שעוברות השנים קדימה, אולי נוכל אפילו באהבתנו ובתמיכה שאנו נותנים לו למלא את החור בלבו שנגרם על ידי הטרגדיה הנוראה הזאת. עכשיו כולנו מצפים לתינוק חדש, שבהחלט משקף את החום ואהבה שכל כך ברור במשפחות ליכטר / גורודנזיק.
תהיה חזק, חבר שלי אברהם-- ותתנחם מהיופי (פיזי ורוחני) שהבת שלך האהובה הביאה לילדיה, למשפחה שלנו, ועכשיו לדור חדש.

בהערצה והאהבה הגדולות שלנו,
טובי וגארי -ניו ג'רסי-ארה"ב

(6) .ליכטר אברהם
Thu, 19 March 2015 07:44:17 +0000
email

Message:​from Toby&gary -u.s.a​
Hello Avraham,

Toby and I read your beautiful website in honor of Rachela's birthday. I wish that our hebrew skills were good enough to properly express to you how beautiful it is. But I hope that we can tell you in English how we feel.
We only physically met Rachela once, on an evening in Brooklyn about two months before the accident. We both remember noticing how warm she was, and we saw the obvious love for Yonatan and Danielle (Liat was not with us then). Then- we lost her, and sadly saw the great pain that Yonatan was experiencing. But somehow the "neshama" of Rachela, along with the incredible support and love that Yonatan received from Raquel, Amir, the girls, and your entire family, made him strong and able to go forward in life.
But none of this will relieve the pain of losing your precious daughter. Toby and I hope that you will take comfort in knowing that we love Yonatan very much. As the years go forward, maybe we can even almost begin to fill the hole in his heart caused by this terrible tragedy. Now we are all looking forward to a new baby, who will certainly reflect the warmth and love that is so obvious in the Lichter/Gorodenzik families.
Be strong, my friend Avraham-- take some comfort from the beauty (both physical and spiritual) that your beloved daughter brought to her children, to our family, and now to a new generation.

With our great admiration and love,
Toby and Gary

(5) ליכטר יעקב
Mon, 9 February 2015 17:17:58 +0000
email

יעקב,הדוד של רחלה.

רחלה! ברצוני לומר לך שאני מתגעגע אליך,אכן מתגעגע מאד ,מאד. את חסרה לי.
ישנם לילות כאשר שקט מסביב אני חושב עליך ואז מרגיש כאב עז של מין ריקנות על זה שלא אוכל לשמוע את קולך המצחקק,המפזר חיבה ועליזות.קולות שהיו ולא ישובו לעולם.
לפעמים יש ואני רואה בדמיון את פניך ואז מתעורר בי רצון עז לצייר אותם בצבעי שני וכסף כאותו אדם הטווה חוטים ולהראות עד כמה את מיוחדת.
יש לי זיכרונות ממך זיכרונות יפים ונעימים על טוב לבך ורצונך תמיד לעזור ולתת.אחד מהם זכור לי שבאחד המקרים בקשתי את אמירי בעלך שירכוש לי דבר מה בארה"ב. ,אחרי כמה זמן צלצלתי לברר אם ביצע את הרכישה, כרגיל הוא אמר לי ששכח והוסיף ואמר מה שבטוח אני אדבר עם רחלה.באותו רגע ידעתי שהדבר יסודר וכן זה מה שהיה.כזאת כזאת הינך.
הקשר עמך רחלה היה קשר של אח לאחות אם הרבה קרבה בשיחות טלפון והבנה בין האחד לשני.הפרש הגילים ביני לאחי אברהם הוא כהפרש הגילים בינך לביני, כך שהייתי גאה שיש לי עוד "אחות" שבסך הכל לא בהרבה צעירה ממני,וראיתי בך כמודל לאישה שאני מחפש ברווקותי הממושכת.
רחלה את שם למעלה משגיחה עלינו וצופה בנו ובמעשינו.משפחתך גדלה,בינך כבר נישא ובנותיך עושות חייל,החיים עושים את שלהם וזיכרונך ישמר בנו לעד.
תהי נשמתך ברוכה.

יעקב ליכטר
ינואר 2014


(4) זאביק ברנשטיין
Tue, 20 January 2015 07:55:17 +0000
email

שלום למשפחות ליכטר וגורודנז'יק
ישבתי בבית וחשבתי עליכם החלטתי לבדוק באינטרנט על פי שמה של רחלה, מה קורה איתה. חשכו עיני למקרא הכתוב. לא האמנתי, האם זה אמת, האם זה יתכן שרחלה לא אתנו ומיד עלו בזיכרוני כמו בסרט תקופת ילדותינו ברח' הס 10 בפתח תקוה. איך בילינו ביחד במשחקים שהיינו משחקים בחצר וברחוב, החברות עם אחותי קליה, המשחקים עם בובות שהיו רחלה וקליה מקשטות אותם ,מלבישות אותם בבגדים ובסרטים צבעונים, או שהיינו יחד כולנו עם יואב האח של רחלה יוצאים לחצר האחורית ומשחקים במשחקי ילדות.
רחלה הייתה מתוקה אהבתי אותה עם הצמה הארוכה והשקט הפנימי שלה.
זכור לי שאחותי קליה בקרה אצל רחלה ומשפחתה בארה"ב וספרה לי על הבית הנאה שיש לה ועל ילדיה החמודים שהיא מגדלת. גם עכשיו כשטלפנתי לספר לה היא הייתה בשוק ולא רצתה להאמין האם זה יתכן שאישה כה מאושרת איננה עמנו.
ראיתי את התמונות, איזה שמחת חיים בפניה, איזה אושר. אני מאד מתרגש ולא מאמין שזה אמיתי שהיא לא עמנו עוד.
יהי זכרה ברוך

זאביק ברנשטיין-קבוץ צאלים


(3) lichter
Wed, 31 December 2014 15:30:11 +0000
email

מאת חנה"לה בולקו ארה"ב קליפורניה

בכובד לב קראתי את הכתיבה היפה והמרגשת שהוספת לדף של האתר "רחלה שלנו".
חלמתי חלום עליה,והבוקר הגיע המייל ממך.גם לי החלום על רחלה לא מרפה ולא נעלם ממני.
אני מצרפת תמונה Yoga Weekend שצילמתי בנובמבר שיצאה בפעם האחרונה ל- hike יחד עם חברות בחיק הטבע.רואים בתמונה את האושר בעיניה שהיא צועדת בלכתה ליוגה בטבע.את התמונה צילמה חברתה ליוגה.החברה התעייפה מהצעדה ורחלה קוראת לה, "תמשיכי ,תמשיכי ממש לא קשה, פשוט על תחשבי על זה going " . המשפט המצורף הגיע אלי במלאות 3 שנים לאסון:

Indeed! This is the spirit that staying with us, always, inspiring, loving, always ready to give. Cheers to R.to do every, every day.


(2) אשד רחל
Sat, 19 April 2014 12:55:20 +0000

אשד רחל
רחלה ליכטר גורדנציק נולדה ב- 15.3.60 תאריך שאני לא שוכחת ולא אשכח . אני זוכרת בברור את השמחה שהיתה אצל ההורים שלומית ואברהם בת בכורה.
החיים שלי תמיד ליוו את הילדות בגרות,צבא וחתונה של רחלה,אומנם לא ההיתי בחתונה בארה'ב אבל שמחתי שאמא שלי סבתא גולדה נסעה עם ההורים וזכו ללוות אותה בחתונה עם אמיר.
כמה אהבה נתת להורים אברהם חלה באת עזרת ההית ליד אבא ליד אמא.
לאמא שלומית דאגת לפ-נק ולהביא דברים.
בכל ביקור שלך בארץ אהבת להיות איתי לראות,לשמוע לקבל ממני ואני ממך את תשומת הלב.
גידלנו שנינו את הילדים את את יונתן אני את תמי וגם פ-ה ההינו בקשר .
רחלה אהבה את הארץ בכל ליבה באה הרבה עם הילדים לארץ ישראל הילדים יונתן ליאת.דניאל למדו עשו צבא ותמי שלי תמיד שמרה על קשר עם הצעירים הילדים של רחלה.
כמה כאב מלווה את האובדן שקרה למשפ-חה ליכטר גורדנציק.
הלכת בחטף בלי שעשית רע . השארת אותנו עם כאב ענק
תמיד אזכור תמיד תיהיה איתי ובימים אלה כשאבא אברהם מטפ-ל בשלומית ונותן לה אהבה ענקית הכאב
הכאב עצום .וקשה
רחלה תמיד נזכור אותך את אהבה להורים אפ-ילו שההית רחוקה בלב ובנשמה ההית הכי קרובה חמה ונותנת
יהיה זכרך בליבנו לעד אוהבת רוחקה

(1) ירון קרן
Sat, 29 March 2014 11:41:37 +0000
email

אמא שלי סיפרה לי על האתר שבנית.
מרגש ויפה.
שתדעו בעיקר דברים יפים יותר ותשמחו על כל רגע שכולכם יחד.
 שם / Name *
 דואל / Email
 כתובת אתר / Website
 טקסט / Text *
* חובה / Required

אמצעי אנטי ספאם / AntiSpam
אנא הכנס את רצף האותיות והמספרים לפני שמירת ההודעה בספר האורחים‫.‬ / Please enter the characters sequence to save the message
captcha

Reply / כתוב

*